Швидкість з'єднання - один з головних показників для користувача мережі Інтернет. Для перевірки швидкості натисніть тут, або перейдіть на сайт speedtest.net. Все, що Вам потрібно зробити - натиснути на кнопку, яка називається "Begin Test" ("Почати тест"). Програма запустить випробування Вашої швидкості завантаження. Як тільки буде виміряна швидкість завантаження (download), почнеться вимір швидкості відвантаження (upload) файлу. Як тільки вимір буде закінчено, Ви побачите результати.

Увага! Для коректного відображення вимірюваних показників прохання переконатися, що на момент вимірювання Ваше з'єднання не використовується іншими користувачами, а на комп'ютері не запущено ніяких інших застосувань, окрім браузера та службових компонентів ОС, оскільки вищезазначені фактори впливають на результати вимірювання, а також провести декілька вимірювань протягом доби для зменшення похибки вимірювань.

Важливо знати! Принцип дії тесту полягає у вимірюванні часу, який витрачається на завантаження з сервера маленького тестового файла: від моменту натискання кнопки "Тестувати" до моменту закінчення завантаження. Оскільки на виконання тесту впливає багато факторів, його результати слід сприймати виключно як орієнтовні.

Тест покаже занижену (по відношенню до тарифної) швидкість у таких випадках:

  • Ваш браузер повільно виконує команди, або просто невірно налаштований (стиснення, кешування, проксі-сервер).
  • Вашу смугу використовують програми, що працюють на Вашому комп'ютері (відбувається скачування, оновлення, включено skype, наявні віруси, хешуються відео, відкриті у браузері тощо).
  • Невірно налаштована, завантажена роботою або несправна операційна система, включена фільтрація трафіку в антивірусі.
  • Апаратні проблеми, що призводять до втрати пакетів даних (несправний мережевий адаптер, грозозахист, пошкоджено коннектор, кабель, тощо).
  • Перевантаження тестового сервера, магістральних каналів або обладнання провайдера.