Коли ми знаходимося у віртуальному просторі мережі інтернет, то часто інтернет «гальмує»: не завантажуються сайти, не програється відеокліп, або аудіозапис, постійні помилки і так далі. Не завжди проблеми зі швидкістю пов'язані із роботою провайдера. Давайте переглянемо можливі причини повільної роботи інтернету. Отже:

  • Налаштування Вашого комп'ютера. Справа в тому, що від цього залежить швидкодія роботи комп'ютера в мережі Інтернет. Програмне забезпечення та його налаштування для роботи з комп'ютером можуть загальмовувати роботу інтернету. Як приклад, можна згадати про такий додаток як Firewall. Він перевіряє всю інформацію, що приходить з мережі відповідно до певних правил. Його робота вимагає певних, іноді вагомих ресурсів системи, що в кінцевому підсумку може сильно вплинути на роботу інтернету.
  • Крім Firewall є програми, які працюють за принципом p2p. Це, наприклад, uTorrent, BitComet, eMule, P2P TV і так далі. Ці програми можуть працювати з великою кількістю сполук, однак багато сучасних операційних системи забороняють комп'ютеру встановлювати велику кількість з'єднань. Цей факт суттєво гальмує роботу інтернету.
  • Ще одна причина - це робота різного роду активних програм, які або віддають інформацію або приймають її. Як правило вони працюють у фоновому режимі, але незважаючи на це, вони займають потрібне для їх роботи число з'єднань. Таким чином, при одночасній роботі декількох програм ми отримуємо велику завантаженість з'єднань і ресурсів комп'ютера. У зв'язку з цим на проглядання сторінок залишається зовсім небагато сполук. В результаті ми отримуємо повільний інтернет.
  • Відкриття web-сторінки, яка містить в собі складні графічні рішення. Останнім часом багато сайтів використовують флеш-технології, які вимагають великих витрат ресурсів комп'ютера. Якщо на Вашому комп'ютері стоїть слабка відеокарта і мала кількість оперативної пам'яті, то при перегляді флеш-сайтів можуть виникати проблеми зі швидкістю їх завантаження.
  • Також на Вашому комп'ютері може бути встановлена велика кількість програм, які працюють в фоновому режимі, але не потребують з'єднанні з інтернетом. В такому випадку вони займають велику кількість ресурсів комп'ютера, і в результаті цього, залишається зовсім мало можливостей для швидкої роботи інтернет-браузера. Якщо Ви вважаєте, що деякі з цих програм Вам не потрібні, то краще їх видалити, або включати їх тільки тоді, коли це необхідно.
  • Одна з причин повільного інтернету - це неправильна робота антивірусних систем. Такі антивіруси як Касперський або EsetNOD32 можуть істотно впливати на швидкість роботи інтернету. Проте не рекомендується працювати в інтернеті без використання антивіруса, так як це може пошкодити ваш комп'ютер. Існують віруси, здатні вкрасти ваші особисті дані і навіть зламати системні пристрої комп'ютера. Суть проблеми в тому, що антивіруси можуть бути неправильно налаштовані, що сильно впливає на швидкість інтернет-з'єднання.
  • Також швидкість інтернету залежить і від іншої сторони. Якщо сайт, на якому Ви знаходитеся передає інформацію по низько швидкісним каналам у уникнення перевантаження, тоді Ви ніяк не зможете збільшити швидкість цього з'єднання. В даному випадку не варто переживати. Це залежить не від Вас. Ви можете відвідати сайт в той час, коли число його користувачів одно невисоким значенням.