Літо - пора року, відома своєю високою грозовою активністю. Просимо звернути Вашу увагу на деякі особливості роботи в грозовий період.

Під час грозової активності на електричні локальні мережі діють електростатичні поля, поля незавершених хмарних розрядів, електромагнітні наведення, пов'язані зі струмом каналу блискавки і її відгалужень, струми, які розтікаються в землі через систему заземлень і потрапляють у ланцюги локальних мереж.

Небезпечні для електронних пристроїв напруги при розрядах блискавок знаходяться у всіх лініях комп'ютерних мереж. Це можуть бути лінії в офісі, будинку, квартирі, або повітряні лінії між будинками. Від дій блискавки не завжди застраховане навіть те обладнання, яке підключене до ліній, прокладених у підземних комунікаціях.

Основними видами впливів грозових імпульсів на локальне мережеве обладнання є:

  • Електростатичний вплив - пов'язаний з впливом електростатичних полів передгрозового періоду і незавершеного хмарного грозового розряду.
  • Електромагнітний вплив - пов'язаний з індукційним впливом каналу блискавки на мережеві кабелі при відстанях, порівнянних з довжиною каналу.
  • Гальванічний вплив - пов'язаний з розтіканням в землі струмів блискавки і частковим їх відгалуженням у ланцюги локальних мереж через систему заземлення.
  • Вплив струму блискавки - пов'язаний з прямим попаданням блискавки в кабель.

Безумовно, розряди блискавки матимуть значний вплив на роботу мережевого обладнання, тому при роботі в грозовий період пропонуємо Вам врахувати такі рекомендації:

 

  • не варто працювати за комп'ютером під час грози та навіть її наближення;
  • після закінчення роботи відключайте кабель з мережевої карти комп'ютера;
  • для збереження комп'ютера і монітора бажано висмикувати вилку з розетки 220V. Особливо це стосується системних блоків формату ATX, а також багатьох моніторів, в яких після автоматичного відключення по завершенні роботи блок живлення лишається в режимі очікування під напругою мережі 220V. Така обережність врятує Вашу техніку під час грози, або стрибків напруги в мережі.
  • імовірність виходу з ладу материнської плати набагато знижується, якщо встановити в комп'ютер окрему мережеву карту. Як показує практика, саме вона горить під дією розряду, а замінити мережеву карту набагато дешевше, ніж материнську плату.
  • починати роботу варто лише після повного закінчення грози.

Сподіваємось, що надані поради допоможуть Вам зберегти свою техніку під час періодів грозової активності.